Ключові моменти:
- Американські та корейські вчені розробили чип, що дозволяє спостерігати за предметами крізь стіни за допомогою терагерцового випромінювання.
- Чип працює на частоті 296 гігагерців і може проникати крізь об’єкти до 2,5 сантиметрів.
- Розробка вчених є портативною та безпечною, з потенціалом збільшення дальності до 15 сантиметрів.
Американські та корейські вчені розробили чип, що дає змогу спостерігати за предметами, прихованими стінами та іншими щільними фізичними об’єктами.
Пристрій працює з терагерцовим випромінюванням, невидимим для людського ока, але дозволяє просвічувати стіни та інші об’єкти. Перша версія чипа працювала на частоті 100 гігагерців, проте вченим вдалося підвищити її до 296 гігагерців. Наразі робочий діапазон девайса обмежений одним дюймом, або близько 2,5 сантиметрів.
За словами інженерів, прорив у цьому випадку полягає в тому, що гаджет, який дає змогу спостерігати за об’єктами крізь стіни, має невеликі розміри – пристрій легко можна переносити в кишені. Також вони зазначили, що чип повністю безпечний, оскільки його частоти навіть близько не наближаються до робочого діапазону рентгенівських променів.
Актуальна розробка вчених не дає змоги повною мірою стежити за об’єктами крізь стіни – тільки через тонкий картон або подібні предмети. У майбутньому чип може забезпечити дальність роботи до 15 сантиметрів.